MUG SHOTS

MUG SHOTS - Kolaż zdjęć autorów niniejszej wystawy został zainspirowany fotografiami określanymi w języku angielskim jako ?mug shots?. Są to fotografie wykonywane przez Policję osobom zatrzymanym za przestępstwa. Fotografie te są dosłowne, pozbawione retuszu, często nieładne, czyli zupełnie odmienne od tych, jakie obecnie fotografowie prezentują publiczności. ?Modele? niejednokrotnie zostali uchwyceni w najgorszych momentach życia. Polska nazwa tego rodzaju fotografii, to zdjęcia sygnalityczne.

Ten rodzaj fotografii ma długą historię. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym tego typu zdjęć z pierwszej połowy XX wieku, odnalezionych ponad 20 lat temu w Australii - http://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetowe/wydarzenia/6150-mug-shots-w-yours-gallery.

Za liczbami na trzymanych przez nas tabliczkach kryją się paragrafy karne dotyczące różnych przestępstw, które każdy z nas dobierał sobie indywidualnie, kierując się sobie tylko znaną logiką lub jej brakiem - taki przejaw artystycznej wolności :)

 

-> WIĘCEJ

 

ORYGINAŁ Z KRONIKI POLICYJNEJ:

 

 

INTERPRETACJA:


 

 

BACKSTAGE:

Copyright Š fCzasowicze 2013. All Rights Reserved.